BEZOPERACYJNE, OPERACYJNE I LASEROWE LECZENIE ŻYLAKÓW I PAJĄCZKÓW NÓG

NOWOŚĆ! WEWNĄTRZŻYLNE LASEROWE USUWANIE ŻYLAKÓW!!!

Zabieg polega na wprowadzeniu światłowodu przez małe nakłucie do chorej żyły. Poprzez światłowód podawane jest światło laserowe, które niszczy od wewnątrz ścianę zamykając je. Zabiegowi towarzyszy minimalny ból tylko w trakcie miejscowego podawania znieczulenia wokół żyły. Po zabiegu pacjent może w szybkim czasie wrócić do normalnej aktywności. W niektórych przypadkach koniecznie może okazać się leczenie uzupełniające w postaci miniflebektomii lub skleroterapii.

Zalety:

  • Minimalny ból w czasie rekonwalescencji

  • Maksymalny komfort w czasie zabiegu

  • Krótki czas zabiegu

  • Brak lub bardzo niewielkie blizny

  • Małe ryzyko wystąpienia zasinień po zabiegu

  • Doskonały wynik medyczny i kosmetyczny

  • Szybki powrót do normalnej aktywności 

 

Operacje żylaków nóg

Safenektomia , Stripping to chirurgiczne usuwanie dużych niewydolnych pni żylnych za pomocą sondy wprowadzonej do wnętrza naczynia. Zabieg wykonywany jest  w trybie chirurgii jednego dnia w znieczuleniu z asystą anestezjologa co zapewnia pacjentowi bezpieczeństwo i komfort zabiegu.  Stripping  wymaga cięcia w pachwinie i na goleni, a usunięcie niewydolnego pnia żylnego powoduje powstanie krwiaka, który stopniowo znika się w ciągu 2-3 tygodni. Jeżeli istnieje taka potrzeba, zabieg można rozszerzyć o miniflebektomię oraz podwiązanie niewydolnych perforatorów żylnych.

Leczenie pajączków nóg

Miniflebektomia to nowoczesna i małoinwazyjna operacja żylaków kończyn dolnych, polegająca na usunięciu chorobowo zmienionych żył za pomocą specjalnych haczyków chirurgicznych, poprzez 1-2 milimetrowe nacięcia skóry. Mikronacięcia nie wymagają szycia skóry, co pozwala na uzyskanie dobrego efektu estetycznego i powrót do codziennej aktywności w ciągu kilku dni po zabiegu. Zabieg jest wykonywany w trybie chirurgii jednego dnia w znieczuleniu z opieką anestezjologiczną, co zapewnia pacjentowi bezpieczeństwo i komfort zabiegu.

Kompresjoterapia

Kompresjoterapia jest jedną z uznanych metod profilaktyki i leczenia przewlekłej niewydolności żylnej, obrzęków limfatycznych, zakrzepicy żylnej oraz zatorowości płucnej. Polega ona na wytworzeniu zewnętrznego ucisku który przenosi się na naczynia krwionośne i tkanki. W tym celu stosuje się bandaże elastyczne lub specjalne wyroby o stopniowanym ucisku (rajstopy, pończochy i podkolanówki uciskowe). Kompresjoterapia jest skuteczna tylko wtedy, gdy wywołuje odpowiedni ucisk. Dzięki kompresjoterapii w żyłach nie zalega krew, a w okolicznych tkankach nie gromadzi się chłonka. Usprawnienie odpływu krwi żylnej i chłonki zmniejsza obrzęki i uczucie ciężkich nóg, zapobiega powstawaniu żylaków, zakrzepicy żylnej oraz zatorowości płucnej.

Jest ona wskazana w początkowych stadiach choroby żylnej ponieważ hamuje jej rozwój i zmniejsza objawy. W zaawansowanych postaciach przewlekłej niewydolności żylnej stanowi ważną metodę leczniczą zapobiegającą jej powikłaniom. Kompresjoterapia jest wskazana także u osób bez objawów klinicznych w przypadku obciążenia genetycznego, długotrwałej pracy w pozycji stojącej lub siedzącej oraz długich podróży (zespół podróżny). Przeciwwskazaniem do stosowania kompresjoterapii są zaawansowane zaburzenia krążenia tętniczego, zapalenie skóry i tkanki podskórnej w ostrej fazie oraz masywna świeża zakrzepica żył głębokich. Aby wyroby uciskowe spełniały swoją funkcję niezbędne jest ich prawidłowe dobranie na podstawie pomiarów obwodów i długości kończyn.  Zamówienie realizowane jest na podstawie recepty wystawionej przez lekarza. Wskazane jest osobiste zamówienie wyrobu w siedzibie naszej firmy, gdzie pacjent ma możliwość wyboru rodzaju materiału i koloru, a doświadczony personel doradzi w dokonaniu optymalnego wyboru.

EUROKLINIKA  prowadzi sprzedaż podkolanówek, pończoch i rajstop przeciwżylakowych renomowanej szwajcarskiej firmy SIGVARIS. Zamawianie wyrobów odbywa się po uprzedniej konsultacji u chirurga naczyniowego, który decyduje o wyborze stopnia ucisku, a wykwalifikowany personel dokona profesjonalnego pomiaru i zamawia wybrany przez pacjenta produkt.

Kompresjoterapia w leczeniu żylaków kończyn - rajstopy, pończochy i podkolanówki przeciwżylakowe.

CENNIK:
Badanie USG-Doppler (naczyń) 120 zł
Kwalifikacja do zabiegu wraz z badaniem przepływu żył (badanie Dopplerowskie) 200 zł
Laserowe leczenie żylaków 2500 zł
Konsultacje/ wizyty kontrolne po zabiegu bezpłatnie
Współpracujemy z ubezpieczycielami

pzu axadirect compensa ipa generalidirect enel cos allianz polmed nfz