Chirurgii Naczyniowej

Poradnie specjalistyczne » Chirurgii Naczyniowej

 

UWAGA!!! 
W przypadku świadczeń udzielanych na podstawie skierowania, pacjent ma obowiązek dostarczenia oryginału skierowania nie później niż w terminie 14 dni roboczych od dnia dokonania wpisu na listę oczekujących. Oryginał skierowania można dostarczyć osobiście, za pośrednictwem osób trzecich lub przesłać pocztą. Niedostarczenie oryginału skierowania w powyższym terminie skutkuje skreśleniem z listy oczekujących. 
 
Lek. med. Tomasz Kozik

specjalista chirurgii ogólnej
specjalista chirurgii naczyniowej

Lek. med. Dariusz Mościcki

specjalista chirurgii ogólnej
specjalista chirurgii naczyniowej

Lek. med. Wacław Byrdy

specjalista chirurgii ogólnej
specjalista chirurgii naczyniowej

Lek. med. Jerzy Michalik

specjalista chirurgii ogólnej

dr n. med. Zbigniew Markiel

specjalista chirurgii ogólnej
specjalista chirurgii naczyniowej, angiolog 

dr n. med. Jerzy Paździora

specjalista chirurgii ogólnej
specjalista chirurgii naczyniowej

 

  • konsultacje w zakresie chirurgii naczyniowej
  • USG Doppler tętnic i żył kończyn dolnych

USG duplex-doppler

USG duplex-doppler jest nieinwazyjnym badaniem przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. Pozwala ono na ocenę wydolności układu żylnego oraz precyzyjną lokalizację zmienionych chorobowo żył i tętnic. Badanie to jest obecnie pierwszym i niezbędnym etapem skutecznego leczenia choroby żylnej. Poprzedza ono leczenie chorób układu żylnego i tętniczego, zarówno metodami operacyjnymi, jak i nieoperacyjnymi. Ultrasonografia dopplerowska z kolorowym kodowaniem przepływu jest również podstawową metodą diagnostyki zwężeń tętnic szyjnych i kończyn dolnych.

Leczenie pajączków nóg

Leczenie pajączków nóg

Ładne, zdrowe nogi – czy to tylko marzenie?

Estetyczne, ładne nogi są dla wielu kobiet tylko marzeniem. Rzeczywistość natomiast wygląda często inaczej. „Pajączki”, niebiesko-czerwone żyłki pojawiające się na podudziu i udzie szpecą wygląd nóg. Do 70% kobiet między 18 a 39 rokiem życia cierpi na „pajączki” i wiele z niech nad tym problemem ubolewa. Często z tego powodu nie noszą spódnic ani też odzieży, która nie pomaga ukryć tego schorzenia. Nie chodzą do sauny ani na basen.

Ale nie musi tak być!!!

Co wiecie o „pajączkach”?

„Pajączki” są to widoczne żyłki na skórze. Wyglądają nieestetycznie! Walczy z tym większość kobiet. Wiele pań dotkniętych tym schorzeniem wie, że taki problem może być rozwiązany dzięki skutecznej, modnej i bezbolesnej terapii.

„Pajączki” nie tylko jest to problem estetyki.

„Pajączki” są pierwszą oznaką, że z naszymi żyłkami zaczyna się dziać cos niedobrego. Z chwilą ich pojawienia się, należy zasięgnąć porady lekarskiej, gdyż w przyszłości z małych „żyłek” mogą powstać groźniejsze żylaki.

Coś możecie z tym zrobić!

Dla ładnych i zadbanych nóg panie robią wszystko; używają kremów pielęgnujących i produktów antycelulitowych, stosują masaże, gimnastykę. Jednak całkowite wyeliminowanie „pajączków” można osiągnąć tylko dzięki terapii. Jest tak możliwość która pomaga usunąć je w 70-80%.

Mikroskleroterapia

Mikroskleroterapia jest leczeniem bez lasera, bez operacji oraz bez znieczulenia. Dzięki niej pajączki i małe żylaki znikają. Podczas zabiegu lekarz wstrzykuje za pomocą cienkiej igły do wnętrza żyły specjalny środek. W skutek tego dochodzi do zamknięcia naczynia a krew poszukuje sobie inną drogę poprzez zdrowe naczynia. Taka terapia trwa od 10 do 15 minut. Dzięki temu zastrzykowi żyły zamykają się. Zabieg ten nie wymaga hospitalizacji. Skleroterapia „pajączków” jest właściwie bezbolesna, nie wywołuje skutków ubocznych. Czasem leczenie winno być przeprowadzone w kilku sesjach.

Leczeniem mikroskleroterapią w naszej placówce zajmuje się specjalista chirurgii naczyniowej Tomasz Kozik. Zabieg nie jest refundowany przez NFZ.

Zapobieganie to możecie zrobić!

Kato chce zapobiegać tej chorobie powinien dostosować się do zdrowego trybu życia: używać dużo ruchu, ćwiczyć mięśnie łydek. Przede wszystkim polecany jest jogging, pływanie i jazda na rowerze. Stosować zamiennie prysznic ciepłą oraz zimną wodą.

Jeśli w pracy dużo siedzicie bez ruchu, poświęćcie kilka minut dla swoich nóg wieczorem w domu i usiądźcie podnosząc nogi powyżej poziomu serca. Natomiast unikajcie długich, gorących kąpieli, wizyt w saunie, ciepła i gorącego słońca.

CENNIK:
Chirurgiczne usunięcie zmiany skórnej + bad. Hist-pat 300 zł
Rektoskopia + bad Hist-pat 300 zł
Usunięcie tłuszczaka 300 zł
Usunięcie ciała obcego ze skóry 250 zł
Operacja żylaków odbytu sposobem HEMORON 300 zł
Podwiązanie żylaków odbytu sp. Barrona (1 gumka) 200 zł
Leczenie „pajączków” nóg- mikroskleroterapia 250 zł
Usunięcie łagodnych brodawek skórnych metodą CRYO 150 zł
Dermatoskopia  150 zł
Porada lekarza specjalisty 120 zł
Porada lekarza specjalisty z badaniem USG jamy brzusznej 170 zł
Badanie USG-Doppler (naczyń) 120 zł
Badanie USG- Doppler (naczyń) z poradą specjalisty 240 zł
Usunięcie szwów, opatrunek 50 zł
Masaż aparatem BOA 30 zł
Stymulacja skóry lampą BIOPTRON 30 zł
Współpracujemy z ubezpieczycielami

pzu axadirect compensa ipa generalidirect enel cos allianz polmed nfz