Laser CO2

Poradnie specjalistyczne » Laser CO2

  
Czym jest zabieg laserem frakcyjnym i czy warto się mu poddać?

Laseroterapia frakcyjna jest ważnym osiągnięciem medycyny. Według wielu lekarzy, jest najlepszą metodą w rewitalizacji skóry. Dlaczego? ponieważ za pomocą swoich właściwości niejako zmusza skórę do oczyszczenia się, produkcji kolagenu, złuszczenia, przebudowy, wzmocnienia, ujędrnienia – czyli kompleksowego i szeroko pojętego odmładzania i zdrowienia. Zabieg laserem frakcyjnym jest jak komplet kilku zabiegów medycyny estetycznej w jednym. Nasz laser frakcyjny Smaxel, którym, ze wspaniałymi efektami, służymy Państwu już od 2 lat, z dużą mocą, ale jednocześnie z zachowaniem możliwie jak największego komfortu, działa na wierzchnie warstwy skóry, pozwalając osiągnąć: wyrównanie kolorytu, likwidację przebarwień, zwężenie porów, spłycenie blizn różnego pochodzenia, wzmocnienie napięcia skóry, poprawę owalu twarzy, wygładzenie drobnych zmarszczek i redukcję głębszych. To wszystko w trakcie jednego, trwającego niecałą godzinę zabiegu, którego najbardziej popularną nazwą jest angielski termin RESURFACING. Czy więc warto? O, TAK! Żeby zacząć być dumnym ze swojej cery. Żeby być może w końcu przestać się jej wstydzić...

Lęki? Argumenty na „nie”? Oczywiście są. Pierwszą obawą pacjentów jest ból. Owszem, sam zabieg boli. Jeśli jednak tylko nie ma ku temu przeciwwskazań medycznych, to w większości przypadków, zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym specjalistycznym kremem. Odczucia bólowe podczas zabiegu są wtedy znacznie zredukowane, a dzięki doświadczeniu, sprawności i profesjonalizmowi lekarzy, którzy wykonują zabieg, trwają nie dłużej niż kilkanaście minut. Po zabiegu podczas pierwszej doby występują lekkie dolegliwości bólowe i uczucie pieczenia skóry, z reguły akceptowane przez pacjentów, rzadko wymagające wzięcia przez nich dostępnego bez recepty środka przeciwbólowego. Czego jeszcze obawiają się pacjentki? Chyba najbardziej faktu wyłączenia z życia po zabiegu. Fakt, przez 4-5 dni po zabiegu nie wygląda się ładnie – pierwsze 2-3 dni skóra jest zaczerwieniona, 3.-4. dnia zaczyna się intensywnie łuszczyć, przez cały ten czas jest odwodniona, ściągnięta, wymaga intensywnego smarowania preparatami nawilżającymi i jednocześnie przyspieszającymi gojenie. Rzeczywiście, namawiamy, żeby osoby po zabiegu pozostały podczas tych kilku dni w domu i ograniczyły aktywność. Niewskazane jest dłuższe przebywanie w pomieszczeniach zabrudzonych, zakurzonych, o dużej rotacji obcych ludzi, korzystanie z basenu, sauny, zbiorowych pomieszczeń gimnastycznych, spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Co więc można? Można pracować przed komputerem, czytać, wyjść na chwilę do sklepu za rogiem, podrzucić dziecko do szkoły, prowadzić krótko samochód, choć bez bezpośredniego nawiewu klimatyzacji na twarz. Co należy w tym czasie robić? Nieco więcej odpoczywać, pić nieco więcej wody, smarować skórę zaleconymi przez lekarza preparatami kilka razy dziennie, żeby nie dopuścić do jej wysuszenia. Już średnio w 5. dniu po zabiegu stan skóry z reguły pozwala na lekki makijaż i normalną aktywność. Jedyne czego bezwzględnie nie wolno, to opalać się i korzystać z solarium! Nie wolno też stosować preparatów światłouczulajacych (fotoalergizujących) jak: ziele dziurawca w postaci na przykład naparu, miejscowe i doustne retinoidy, niektóre leki psychotropowe i przeciwdepresyjne, hormonalne. Nasi lekarze z uwagą wsłuchają się w Państwa potrzeby i doradzą, jak powinno wyglądać zarówno przygotowanie do zabiegu, jak i następująca po nim krótka rekonwalescencja. Służymy radą i pomocą lekarską w organizacji czasu bezpośrednio po zabiegu.

 

 

 

Zalecenia przed zabiegiem z użyciem lasera:

 • skóra nie może być opalona – minimum 1 miesiąc po ostatniej ekspozycji na słońce – dlatego też okres jesienno-zimowy jest naturalnie preferowanym czasem na wykonywanie zabiegów laserowych;

 • zaprzestajemy stosowania kremów z witaminą C, retinolem, kwasami owocowymi – minimum tydzień przed zabiegiem;

 • odstawiamy leki fotouczulające – kilka dni przed zabiegiem, decyzję o ewentualnej zamianie leków podejmuje lekarz;

 • dokonujemy rewizji stosowanych na twarz preparatów leczniczych, np. przeciwtrądzikowych – podczas kwalifikacji do zabiegu, przy pierwszym spotkaniu z lekarzem;

 • nastawiamy się na kilka dni „przepoczwarzania się” skóry, żeby osiągnąć wygląd cery o kilka lat młodszej, o którym zdążyliśmy zapomnieć, patrząc codziennie w lustro.

Przeciwwskazania:

 • ciąża i okres karmienia piersią;

 • aktywne choroby autoimmunologiczne;

 • aktywne infekcje wirusowe (np. opryszczka) i bakteryjne w obrębie okolicy poddawanej zabiegowi;

 • niewyrównana cukrzyca;

 • choroba nowotworowa w wywiadzie, zwłaszcza raki skóry;

 • wcześniejsze zabiegi z użyciem wypełniaczy permanentnych (np. Aquamid);

 • trwające terapia doustna izotretinoiną (Curacne, Aknenormin, Izotek, Axotret...) lub steroidami;

 • świeża opalenizna;

 • okres 4 tygodni od wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym;

 
SMAXEL laser CO2 Wielofunkcyjny system laserowy oferujący:
 • wygładzanie zmarszczek
 • usuwanie przebarwień, wyrównanie kolorytu skóry
 • usuwanie lub redukcja blizn (potrądzikowyych, pooperacyjnych, pooparzeniowych)
 • usuwanie lub redukcja rozstępów
 • usuwanie zmian skórnych tj. brodawki, włókniaki, znamiona, kłykciny, grudki perliste
 • wyrównanie struktury skóry, zwężanie porów skórnych

Smaxel charakteryzuje się wyjątkową efektywnością i bezpieczeństwem zabiegu. Widoczne efekty przy minimalnym czasie rekonwalescencji, sprawiają że zarówno zabiegi frakcyjne jak i chirurgiczne są uznaną metodą poprawy stanu skóry i jej odmładzania.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg przeznaczony jest dla osób ze zmianami skórnymi np.: bliznami potrądzikowymi lub pozabiegowymi, brodawkami, zmarszczkami, przebarwieniami niezależnie od ich wieku. Dla zabiegów ujędrniania skóry, usuwania zmian fotostarzeniowych idealnymi kandydatami są osoby po 30 roku życia.

Czy zabieg jest bolesny?

W zależności od rodzaju usuwanej zmiany zabieg wykonuje się bez lub ze znieczuleniem. Decyzje podejmuje osoba wykonująca zabieg.

Jak pracuje Smaxel?

Zmiany skórne wymagające działania chirurgicznego są na ogół wycinane wiązką laserową. Zabiegi odnowy skóry są wykonywane w trybie frakcyjnym. Frakcyjne działanie polega na generowaniu mikroobszarów przegrzania termicznego skóry, przy czym sąsiadująca tkanka pozostaje nieuszkodzona. W konsekwencji proces leczenia jest dużo szybszy. Pozwala na powrót do normalnej pracy w ciągu kilku dni. Szybki proces naskórkowania stymuluje tworzenie bariery ochronnej skóry. Redukuje rumień oraz przyspiesza efekt kliniczny.

 

CENNIK LASER CO2:
Usuwanie zmian skórnych  od 100 zł za jedną zmianę w zależności od wielkości

przy usunięciu powyżej 3 zmian podczas jednego zabiegu, każda kolejna zmiana 50zł

(przy pobraniu wycinka do badania hist-pat dopłata 50zł za jeden wycinek)

od 100 zł 

Ujędrnianie skóry twarzy 

UWAGA PROMOCYJNA CENA ZABIEGU 999zł*

*obowiązuje do 31.03.2018

1300 zł
Ujędrnianie skóry szyi   1100 zł
Ujędrnianie skóry dekoltu  1100 zł
Okolice oczu, w tym powieki i kurze łapki  od 600 zł
Policzki lub czoło  600-800 zł
Pojedyncze blizny w zależności od wielkości cena ustalana indywidualnie  od 200 zł
Rozstępy w zależności od wielkości cena ustalana indywidualnie  od 600 zł
   
   
   
   
   
   
Współpracujemy z ubezpieczycielami

pzu axadirect compensa ipa generalidirect enel cos allianz polmed nfz