Otolaryngologia dziecięca

Oddziały zabiegowe » Otolaryngologia dziecięca

Przerost migdałków podniebiennych

Adenotomia - chirurgiczny zabieg laryngologiczny polegający na usunięciu (ścięciu) przerośniętego migdałka gardłowego. Zabieg przeprowadza się głównie u dzieci powyżej 3 roku życia, ze względu na samoistną inwolucję migdałka gardłowego u dorosłych

Tonsillektomia – zabieg laryngologiczny polegający na usunięciu (wyłuszczeniu) migdałków podniebiennych. Najczęściej wykonywana w znieczuleniu ogólnym.

Przerost migdałka gardłowego

Migdałek gardłowy zwany także lub migdałkiem trzecim jest skupiskiem tkanki limfatycznej złożonej z komórek zaangażowanych w niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych. Położony jest na tylnej ścianie części nosowej gardła, przy otwartej jamie ustnej niewidoczny, gdyż znajduje się za podniebieniem miękkim i języczkiem do tyłu i ku górze.

Co to jest przerost migdałka gardłowego?

Nawracające infekcje górnych dróg oddechowych mogą prowadzić do odczynowego przerostu migdałka gardłowego stając się miejscem kolonizacji bakterii. Przerośnięty upośledza drożność nosa, dziecko oddycha buzią, chrapie, poci się w nocy. Może blokować ujście gardłowe trąbki słuchowej, stając się przyczyną wysiękowego zapalenia ucha środkowego.

Jakie są wskazania do usunięcia migdałka gardłowego?

Zabieg usunięcia migdałka gardłowego zwany adenotomią wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym u dzieci z nawracającymi infekcjami górnych dróg oddechowych, szczególnie ucha środkowego, wysiękowym zapaleniem ucha środkowego, zaburzeniami oddychania w czasie snu, przewlekłym zapaleniem zatok przynosowych, zaburzeniami drożności nosa.

CENNIK:
Porada lekarza specjalisty 120 zł
Wycięcie podśluzowkowe małżowin nosowych dolnych metodą Celon 1.000 zł
Plastyka podniebienia metodą Celon 1.800 zł
Tonsillotomia metodą Celon 800 zł
Adenotomia u dzieci (usunięcie trzeciego migdałka) 1.800 zł
Adenotomia + Tonsillectomia u dzieci (usunięcie trzeciego migdałka+ migdałków podniebiennych) 2.400 zł
Adenotomia +drenaż u dzieci 2.400 zł
Adenotomia + Tonsillectomia+ Drenaż u dzieci 2.800 zł
Współpracujemy z ubezpieczycielami

pzu axadirect compensa ipa generalidirect enel cos allianz polmed nfz