E-rejestracja
Rejestracja tel.: 698 991 577
kom.: 698 991 577
Szczepienia
Strona główna » Content » Szczepienia dla podróżujących

Szczepienia dla podróżujących

Planujesz egzotyczne wakacje?
Wyjeżdżając w tropikalne zakątki świata jesteśmy dużo bardziej narażeni na choroby zakaźne niż podczas podróżyw naszej strefie klimatycznej. Warunki sanitarne i opieka medyczna na niskim poziomie sprzyjają łatwemu rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych chorób. Większość chorób tropikalnych łączy jedno: można im skutecznie zapobiegać  poprzez odpowiednie przygotowanie do podróży.

Skonsultuj się z lekarzem medycyny podróży!
Na 6-8 tygodni przed planowanym wyjazdem warto udać się do placówki medycyny podróży. Tam na miejscu specjalista udzieli wszystkich niezbędnych informacji oraz dostosuje
program szczepień ochronnych do kraju docelowego naszej podróży, planowanej trasy, charakteru wyjazdu, wieku podróżującego oraz jego indywidualnych wskazań zdrowotnych.

Postaw na profilaktykę
Szczepienia ochronne to jeden z najlepszych sposobów zapobiegania chorobom zakaźnym. Jest to bezpieczna i skuteczna forma profilaktyki, wykorzystująca naturalne zdolności obronne organizmu i zapewniająca odporność na długi czas. Dlatego warto rozważyć szczepienia nie tylko w odniesieniu do jednego sezonu ale także w perspektywie kolejnych wyjazdów, gdyż szczepienia, w zależności od rodzaju zastosowanej szczepionki, uodparniają na kilka, kilkanaście lat, a niektóre nawet na całe życie.