E-rejestracja
Rejestracja tel.: 698 991 577
kom.: 698 991 577

Alergologia

Pośród chorób cywilizacyjnych wymienia się alergię. Zmaga się z nią spora część społeczeństwa, a jej objawy utrudniają codzienne funkcjonowanie. Alergia rozwija się u dzieci i dorosłych. Nie ma znaczenia wiek czy płeć. Już co czwarta osoba próbuje uporać się z alergicznym nieżytem nosa, a co dziesiąty pacjent podejmuje leczenie celem łagodzenia objawów astmy. Niestety, niektórzy nie zgłaszają się do poradni specjalistycznych lub są błędnie diagnozowani, co może prowadzić do rozwoju chorób współtowarzyszących.

Nasza poradnia alergologiczna zlokalizowana w Bielsku-Białej, oferuje pełną diagnostykę i kompleksowe leczenie, indywidualnie dopasowane do aktualnego stanu zdrowia oraz potrzeb każdego pacjenta. Leczymy astmę, alergiczny nieżyt nosa, ale i pokrzywkę, a także zajmujemy się osobami, których problemem jest nadwrażliwość na leki. Jest to tylko część ze schorzeń, które diagnozujemy i leczymy, dlatego zachęcamy do umówienia wizyty każdą osobę, która zauważy u siebie objawy sugerujące występowanie alergii.

Wykonujemy testy alergiczne w Bielsku-Białej, bezpośrednio w placówce, zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Istnieje możliwość przeprowadzenia również badania, jakim jest spirometria oraz immunoterapii.

Dobry alergolog w Bielsku? Zachęcamy do umówienia wizyty u naszych specjalistów. Każda konsultacja rozpoczyna się od zebrania dokładnego wywiadu lekarskiego. Dopiero na tej podstawie pacjenci kierowani są na dalsze badania lub uzyskują zalecenie wykonania konkretnych testów. W kolejnym etapie dostosowywane są metody terapeutyczne, w taki sposób, aby leczenie przynosiło jak najlepsze efekty i poprawiało komfort codziennego życia.

Nie należy lekceważyć objawów alergii, ponieważ nieleczone mogą się nasilać, a co gorsza, istnieje ryzyko rozwoju chorób wymagających długotrwałego i złożonego leczenia. W najcięższych przypadkach alergii może dojść nawet do wstrząsu anafilaktycznego, który jest zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjenta.

Zakres porad obejmuje diagnostykę i leczenie:

  • astmy
  • alergicznego nieżytu nosa
  • atopowego zapalenia skóry
  • pokrzywki
  • obrzęku naczynioruchowego
  • wyprysku kontaktowego
  • alergii pokarmowych
  • nadwrażliwości na leki

Możliwość wykonania punktowych testów skórnych (na alergeny powietrzno-pochodne i pokarmowe), spirometrii oraz immunoterapii (odczulania). Przyjmujemy dzieci od 3 roku życia.

Cennik

Konsultacja alergologa

150 zł

Odczulanie (bez kosztu leku)

50 zł

Spirometria

50 zł

Konsultacja alergologa wraz ze spirometrią

150 zł

Testy alergiczne „prick” (panel wziewny)

100 zł

Testy alergiczne „prick” (panel pokarmowy)

100 zł