E-rejestracja
Rejestracja tel.: 698 991 577
kom.: 698 991 577

Chirurgia ogólna

OFERUJEMY:

 • Kwalifikacje do zabiegów operacyjnych
 • Konsultacje chirurgiczne
 • Zabiegi chirurgii ambulatoryjnej: wrastające paznokcie, guzki skórne, brodawki, znamiona skórne, kłykciny
 • Opracowywanie ran
 • Dostęp do badań obrazowych
 • Laserowe usuwanie zmian skórnych tj. brodawek, kurzajek, włókniaków, znamion, kłykcin

Zabiegi LASEREM CO2:

 • Wygładzanie zmarszczek
 • Usuwanie przebarwień, wyrównanie kolorytu skóry
 • Usuwanie lub redukcja blizn (potrądzikowyych, pooperacyjnych, pooparzeniowych)
 • Usuwanie lub redukcja rozstępów
 • Usuwanie zmian skórnych tj. brodawki, włókniaki, znamiona, kłykciny
 • Wyrównanie struktury skóry, zwężanie porów skórnych

Zabiegi laserowe charakteryzuje się wyjątkową efektywnością i bezpieczeństwem zabiegu. Widoczne efekty przy minimalnym czasie rekonwalescencji, sprawiają że zarówno zabiegi frakcyjne jak i chirurgiczne są uznaną metodą poprawy stanu skóry i jej odmładzania.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg laserem CO2?

Zabieg przeznaczony jest dla osób ze zmianami skórnymi np.: bliznami potrądzikowymi lub pozabiegowymi, brodawkami, zmarszczkami, przebarwieniami niezależnie od ich wieku. Dla zabiegów ujędrniania skóry, usuwania zmian fotostarzeniowych idealnymi kandydatami są osoby po 30 roku życia.

Czy zabieg jest bolesny?

W zależności od rodzaju usuwanej zmiany zabieg wykonuje się bez lub ze znieczuleniem. Decyzje podejmuje osoba wykonująca zabieg.

Jak pracuje laser Co2?

Zmiany skórne wymagające działania chirurgicznego są na ogół wycinane wiązką laserową. Zabiegi odnowy skóry są wykonywane w trybie frakcyjnym. Frakcyjne działanie polega na generowaniu mikroobszarów przegrzania termicznego skóry, przy czym sąsiadująca tkanka pozostaje nieuszkodzona. W konsekwencji proces leczenia jest dużo szybszy. Pozwala na powrót do normalnej pracy w ciągu kilku dni. Szybki proces naskórkowania stymuluje tworzenie bariery ochronnej skóry. Redukuje rumień oraz przyspiesza efekt kliniczny.

Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Przed zabiegiem omawiane są szczegóły zabiegu oraz postępowanie po nim. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu są one bezbolesne. Po wycięciu chirurgicznym z reguły zakłada się szwy i opatrunek, które są zdejmowane po 5-14 dniach po zabiegu. W przebiegu pooperacyjnym z reguły pacjenci wymagają bardzo niewielkich dawek leków przeciwbólowych. Rana po zabiegu może boleć przez 1-2 h gdy ustąpi działanie środków znieczulających. Ból ten jest niewielki i do jego likwidacji można zastosować preparat przeciwbólowy (np. Ketonal, Panadol itp.). Przez kilka dni po zabiegu należy unikać naciągania skóry w miejscu zabiegu, gwałtownych ruchów i moczenia opatrunku. Blizna początkowo będzie widoczna, ale po pewnym czasie zblednie i zmniejszy się. Ważne jest aby przez 6 miesięcy jej nie opalać. Niemożliwe jest wycinanie, usuwanie zmian skórnych bez pozostawienia śladu. Wielokrotnie jest to tylko mało widoczny ślad.

Krioterapia

Kriochirurgia to celowe niszczenie tkanek drogą ich zamrożenia. Obniżona temperatura powoduje zaburzenia równowagi dynamicznej pomiędzy komórką a środowiskiem.

Pierwszym efektem schładzania jest krystalizacja wody w płynie zewnątrzkomórkowym z następowym wydostawaniem się cząsteczek H2O z komórki. Postępujące szybkie obniżanie temperatury powoduje powstawanie kryształków lodu wewnątrz komórki, jej dehydratyzację, pękanie błon komórkowych, zamknięcie drobnych naczyń i denaturację białka, co w efekcie prowadzi do martwicy tkanek. Ze zmian fizykochemicznych obserwuje się intensywne zaburzenia elektrolitowe pod postacią zagęszczenia jonów wodorowych i spadku pH, co wywołuje uszkodzenie białka cytoplazmy. W obszarze tzw. kuli lodowej, która pokrywa się z powierzchnia tkanki zniszczonej przez zamrożenie, obserwuje się różne obrazy kliniczne będące funkcją czasu.

Podkreślić należy, iż zabiegi te są bezbolesne, a stosowane znieczulenie powierzchowne błon śluzowych ma na celu oszczędzenie choremu nieprzyjemnych odczuć wywołanych uciskiem aplikatora w okolicach szczególnie wrażliwych. W trakcie aplikacji nie dochodzi do krwawienia ponieważ nie następuje przerwanie ciągłości tkanek jak w chirurgii klasycznej. Ponadto powstające w zamrożonych naczyniach skrzepliny ułatwiają hemostazę. Ważną zaletą jest dobre gojenie bez powstawania szpecących lub zniekształcających blizn. Nie obserwuje się negatywnego ogólnego wpływu kriochirurgii na organizm, toteż z powodzeniem stosowana jest u ludzi starszych, również obciążonych schorzeniami układów: krążenia, oddechowego i innych.

Cennik

Konsultacja chirurga ogólnego

150 zł

Chirurgiczne usunięcie zmiany skórnej wraz z badaniem histopatologicznym

300 zł

Usunięcie zmiany skórnej LASEREM CO2 w zależności od wielkości (przy usunięciu powyżej 3 zmian laserem podczas jednego zabiegu, każda kolejna zmiana 50zł)

od 100 zł

Usunięcie wrastającego paznokcia

250 zł

Usunięcie tłuszczaka

300 zł

Usunięcie ciała obcego ze skóry

250 zł

Usunięcie łagodnych brodawek skórnych metodą CRYO

150 zł

Dermatoskopia wraz z konsultacją chirurga ogólnego

200 zł

Porada lekarza specjalisty z badaniem USG jamy brzusznej

220 zł

Usunięcie szwów, opatrunek

50 zł

Ujędrnianie skóry twarzy

1300 zł

Ujędrnianie skóry szyi

1100 zł

Ujędrnianie skóry dekoltu

1100 zł

Okolice oczu, w tym powieki i kurze łapki

od 600 zł

Policzki lub czoło

600-800 zł

Pojedyncze blizny w zależności od wielkości cena ustalana indywidualnie

od 200 zł

Rozstępy w zależności od wielkości cena ustalana indywidualnie

od 600 zł

Nasi lekarze

Chirurgia ogólna Oddziały zabiegowe

W oddziale chirurgii ogólnej prowadzona jest diagnostyka i leczenia chorób jamy brzusznej, naczyń, w tym kończyn dolnych, różnego rodzaju zmian skórnych oraz nowotworów.
Zobacz również