E-rejestracja
Rejestracja tel.: 698 991 577
kom.: 698 991 577

Hematologia

Do bardzo ważnych nauk medycznych zaliczamy hematologię, ponieważ to dziedzina obejmująca cały układ krwiotwórczy oraz schorzenia związane z krwią. Składnikiem, mającym ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Badania krwi, które odbiegają od normy, mogą być wskazaniem do wizyty u hematologa. Lekarz ten zajmuje się rozmaitymi chorobami związanymi z krwią, między innymi chłoniakami, białaczkami szpikowymi i limfatycznymi, skazami krwotocznymi czy też niedoborami odporności. Do hematologa przeważnie kieruje lekarz rodzinny, jeśli jednak pacjent zauważył u siebie często pojawiające się siniaki i krwiaki, nadmierną bladość skóry bądź rozwijające się w jamie ustnej nadżerki, powinien udać się do hematologa. Zaleca się ponadto wizytę, jeśli w rodzinie występują schorzenia hematologiczne, ponieważ choroby związane z krwią podlegają dziedziczeniu.

Nasza poradnia hematologiczna w Bielsku-Białej zajmuje się kompleksową diagnostyką oraz leczeniem rozmaitych schorzeń, badając ich przyczyny, a następnie indywidualnie dobierając metody terapeutyczne.

Dobry hematolog w Bielsku-Białej prywatnie – dlaczego zachęcamy do takich wizyt? Jeśli w grę wchodzi konsultacja ze względu na choroby występujące w rodzinie, pacjent mający skierowanie może ustalić termin wizyty podlegającej refundacji w dowolnej placówce, jednak przyjdzie mu czekać długi czas. My staramy się organizować konsultacje lekarskie w taki sposób, aby zapewniać możliwie szybkie porady i niezbędną pomoc. W przypadkach uciążliwych dolegliwości lub tych o dużej częstotliwości, jakichkolwiek niepokojących objawów, zachęcamy do odbycia wizyty prywatnej w naszej placówce. Bez czekania na termin przez kilka lub więcej miesięcy.

Wiele schorzeń można wyleczyć stosunkowo prosto, bez skomplikowanej ingerencji w organizm pacjenta. Dobry hematolog i konsultacja to jednak podstawa, dlatego zapraszamy do naszej placówki w Bielsku-Białej, aby umówić wizytę w poradni hematologicznej.

Zakres porad obejmuje:

  • Diagnostykę i leczenie niedokrwistości o różnym podłożu,
  • Diagnostykę i leczenie chorób układu białkokrwinkowego (leukopenii, hiperleukocytozy,zaburzonych wartości określonych frakcji  leukocytów w rozmazie np. hipereozynofilii, limfopenii itp), 
  • Diagnostykę i leczenie zaburzeń układu krzepnięcia,
  • Diagnostykę i leczenie małopłytkowości i nadpłytkowości,
  • Diagnostykę powiększenia węzłów chłonnych,śledziony i wątroby (z wyłączeniem schorzeń o jasnym podłożu gastroenterologicznym i toksycznym w tym alkoholowym i polekowym),
  • Leczenie ambulatoryjne powikłań po chemio i radioterapii,
  • Leczenie i diagnostyka różnicowa objawów hematologicznych w chorobach innych układów np.autoimmunologicznych, reumatologicznych, nowotworowych.

Cennik

Konsultacja hematologa

150 zł