E-rejestracja
Rejestracja tel.: 698 991 577
kom.: 698 991 577

Pulmonologia

Zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, astma, gruźlica, problemy z oddychaniem w czasie snu. To tylko część z chorób obejmujących układ oddechowy. Ich leczenia i diagnostyki podejmuje się pulmonolog w Bielsku-Białej. W naszej placówce można znaleźć poradnię pulmonologiczną, która pochyla się nie tylko nad schorzeniami dróg oddechowych, ale i wadami występującymi w obrębie tego układu.

Schorzenia dróg oddechowych potrafią znacząco utrudnić codzienne życie, wpływając niekorzystnie na funkcjonowanie pacjenta. Jeśli objawy, takie jak duszności i zbyt szybkie męczenie się nawet podejmując minimalny wysiłek fizyczny, częste zapalenia płuc czy oskrzeli, a także bezdech w trakcie snu są coraz bardziej uciążliwe, koniecznie trzeba zgłosić się do pulmonologa. W naszej poradni pulmonologicznej wykonujemy pełną diagnostykę oraz podejmujemy się leczenia, między innymi astmy, Przewlekłej Choroby Obturacyjnej Płuc oraz schorzeń związanych z nałogiem tytoniowym.

Nasz pulmonolog przyjmujący w placówce w Bielsku-Białej, udziela także porad odnośnie profilaktyki chorób układu oddechowego. Jest w stanie dać zainteresowanym pacjentom wskazówki, które nie wymagają dużego wysiłku, by wdrożyć je w życie, a są w stanie ustrzec przed zaburzeniami rozwijającymi się w obrębie układu oddechowego.

Każda wizyta rozpoczyna się od dokładnego wywiadu. W zależności od ustalonej przyczyny opisanych przez pacjenta objawów, jak i wniosków wysnutych na podstawie przedstawionych, wcześniej przeprowadzonych badań (o ile pacjent takie posiada), lekarz podejmuje decyzje o poszerzonej diagnostyce i/lub wdraża indywidualnie opracowany plan leczenia.

Każdemu pacjentowi poświęcamy tyle czasu, ile wymaga tego pełna diagnostyka. Zapewniamy kompleksową opiekę na wszystkich etapach podejmowanego leczenia, aby nasi pacjenci mogli odzyskać pełnię zdrowia lub maksymalnie poprawić komfort codziennego życia.

Zakres porad obejmuje diagnostykę i leczenie:

  • Astmy
  • Chorób związanych z paleniem papierosów
  • Zapalenia płuc i oskrzeli
  • POCHP (Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc)
  • Alergicznego nieżyt nosa
  • Atopowego zapalenia skóry

Możliwość wykonania testów skórnych alergologicznych (na alergeny powietrzno-pochodne i pokarmowe), spirometrii, immunoterapii.

Cennik

Konsultacja pulmonologa

150 zł

Spirometria

50 zł

Testy płatkowe (Seria Standard Międzynarodowy)

200 zł

Testy alergiczne „prick” (panel wziewny)

100 zł

Testy alergiczne „prick” (panel pokarmowy)

100 zł