Zabiegi
Strona główna » Poradnie Specjalistyczne » Zabiegi » Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna

Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna

Zabieg  polega na oglądaniu wnętrza macicy w powiększeniu przy pomocy specjalnego przyrządu optycznego (wziernika) nazywanego histeroskopem, który wprowadzony jest przez pochwę do szyjki macicy, a następnie do jamy macicy.
Przy pomocy dodatkowych instrumentów wprowadzonych przez histeroskop do jamy macicy można pobierać wycinki śluzówki do badania histopatologicznego oraz wykonywać niektóre zabiegi lecznicze.
Histeroskopia umożliwia ocenę zmian patologicznych endometrium i ustalenie zakresu tych zmian. Badanie można połączyć z jednoczesnym wykonaniem zabiegu terapeutycznego - np. z usunięciem zrostów wewnątrzmacicznych lub polipów.

Wskazaniami do histeroskopii diagnostycznej są np.: nieprawidłowe krwawienia maciczne niezwiązane z cyklem menstruacyjnym, obfite lub skąpe miesiączki, nieregularne miesiączki, plamienia i upławy przed- i pomiesiączkowe, nieprawidłowe struktury uwidocznione w czasie badania ultrasonograficznego wykonywanego sondą dopochwową, niepłodność, wady macicy, podejrzenie zrostów wewnątrzmacicznych, oglądanie ścian kanału szyjki (cerwikoskopia), ocena stanu endometrium, pobieranie wycinków celowanych.

Kwalifikacja do zabiegu odbywa się na wizycie lekarskiej podczas której zostanie szczegółowo omówiony zakres diagnostyczno operacyjny zabiegu, sformułowane zostaną cele terapeutyczne, omówiony zostanie sposób przygotowania do zabiegu. Przed zabiegiem pacjent otrzymuje leki znieczulające podane przez anestezjologa. Wymagana jest wcześniejsza konsultacja u anestezjologa.
 

Cennik

Konsultacja do zabiegu

150zł

Konsultacja do zabiegu wraz z USG

220 zł

Cytologia

50 zł

Histeroskopia diagnostyczna

1100 zł

Histeroskopia zabiegowa

1400 zł

Histeroskopia operacyjna

2000 zł

Nasi lekarze

Ginekologia Oddziały zabiegowe

W ramach oddziału ginekologicznego wykonywane są usługi z zakresu diagnostyki i leczenia schorzeń narządu rodnego kobiet.
Zobacz również