Zabiegi
Strona główna » Poradnie Specjalistyczne » Zabiegi » Wyłyżeczkowanie kanału szyjki i jamy macicy – abrazja

Wyłyżeczkowanie kanału szyjki i jamy macicy – abrazja

Łyżeczkowanie macicy, nazywane inaczej abrazją, jest zabiegiem wykonywanym w warunkach szpitalnych. Polega on na usunięciu za pomocą specjalnej łyżeczki chirurgicznej z jamy macicy chorych tkanek lub pozostałych tam po porodzie lub poronieniu. Łyżeczkowanie przeprowadza się nie tylko w celu oczyszczenia jamy macicy. Ma również znaczenie lecznicze i diagnostyczne. Wskazaniami do wykonania zabiegu abrazji są: oczyszczenie jamy macicy po porodzie przy podejrzeniu nieprawidłowego oddzielenia się łożyska, podejrzewanie niecałkowitego poronienia (pozostanie w macicy resztek tkanek zwiększa ryzyko skrzepów i infekcji, a tym samym zagraża zdrowiu i życiu kobiety), nieprawidłowe krwawienia z jamy macicy, w tym krwawienia po menopauzie, obfite i nieregularne miesiączki bez poznanej przyczyny, obecność polipów w jamie macicy, diagnostyka raka endometrium i krwiaków macicy, diagnostyka niepłodności.
Zabieg trwa około 20-30 minut. Podczas zabiegu Pacjentka jest znieczulona, dzięki czemu w trakcie nic nie czuje. Wcześniej wymagana jest konsultacja u lekarza anestezjologa.
 

Cennik

Konsultacja do zabiegu

150 zł

Konsultacja do zabiegu wraz z USG

220zł

Cytologia

50 zł

Wyłyżczekowanie kanału szyjki i jamy macicy (abrazja)

1000 zł

Nasi lekarze

Ginekologia Oddziały zabiegowe

W ramach oddziału ginekologicznego wykonywane są usługi z zakresu diagnostyki i leczenia schorzeń narządu rodnego kobiet.
Zobacz również