Zabiegi
Strona główna » Poradnie Specjalistyczne » Zabiegi » LASEROWE USUWANIE PAJĄCZKÓW/ ZMIAN NACZYNIOWYCH

LASEROWE USUWANIE PAJĄCZKÓW/ ZMIAN NACZYNIOWYCH

Opis zabiegu
Nieinwazyjne leczenie zmian naczyniowych polega na podniesieniu temperatury krwi tak wysoko, aby spowodować zniszczenie ścian naczynia, bez niszczenia naskórka oraz otaczających tkanek
Zabieg wykonywany jest za pomocą urządzenia nowej technologii ELOS ( Electro-Optical Synergy) łączącej energię światła (IPL) z energią prądu RF.
Światło przenika przez powierzchnię skóry i w zetknięciu z barwnikiem krwi (hemoglobiną) lub barwnikiem skóry ( melaniną) zamienia się na ciepło. Pod wpływem odpowiednio wysokiej temperatury naczynia zostają trwale zamknięte a pigment skóry zostaje rozbity na liczne drobiny, które łatwo ulegają wchłonięciu.
Połączenie dwóch rodzajów energii czyli światła (IPL) i prądu RF daje większą skuteczność z jednoczesnym mniejszym ryzykiem powikłań. Ponadto urządzenie wyposażone jest w mechanizm ciągłego monitorowania temperatury skóry co zapobiega oparzeniom. Podczas wykonywania zabiegu odczuwane jest lekkie pieczenie.

Skuteczność    
Zmiany naczyniowe i przebarwienia mają różną intensywność i wielkość i dlatego różna jest ilość zabiegów potrzebna do ich leczenia.
Najczęściej koniecznych jest od jednego do kilku zabiegów w odstępach 3-4 tygodni. Przerwa między zabiegami może być dłuższa, co nie zmniejsza skuteczności leczenia a jedynie je wydłuża.
Każdy zabieg skutecznie zamyka część naczyń albo powoduje rozjaśnienie przebarwień. Nie likwiduje to jednak skłonności do tworzenia nowych zmian naczyniowych i tworzenia nowych zmian pigmentacyjnych. Dlatego należy  liczyć się z koniecznością powtórnych kuracji w przyszłości.
Następstwa po zabiegu
Po zabiegu może pojawić rumień lub obrzęk, który powinien ustąpić po kilu godzinach. W przypadku leczenia przebarwień zmiany pigmentacyjne przez 2-4 tygodnie mogą mieć ciemniejszy koloryt.
Większość efektów ubocznych w postaci dyskomfortu, lekkich oparzeń, uszkodzenia naturalnej struktury powierzchni skóry  lub zmiany pigmentacji (przebarwienia lub odbarwienia) jest przejściowa i ustępuje samoistnie.

Środki ostrożności
Przeciwskazania do zabiegu:

 • Do 3 miesięcy przed zabiegiem nie należy wykonywać dermabrazji skóry lub głębokiego peelingu chemicznego w obszarze zabiegu
 • Przeciwskazaniem są zabiegi chirurgiczne w obszarze wykonywania zabiegów laserowych w ciągu ostatnich 3 miesięcy lub skóra niewyleczona.
 • Nadmiernie opalona skóra (słońce, solarium, samoopalacze) lub opalanie w czasie ostatnich 2 tygodni
 • Upośledzony system immunologiczny z powodu chorób immunosupresyjnych takich jak AIDS czy HIV, lub zażywanie leków immunosupresyjnych
 • Choroby które mogą zostać wystymulowane światłem, takie jak: Systemic Lupus Erythematosus, porfiria czy epilepsja
 • Aktywne infekcje bakteryjne lub wirusowe np. opryszczka
 • Zażywanie leków, ziół, suplementów diety czy witamin o których wiadomo, że uczulają na światło. Np.: Isotretinoina (Accutane, Izotek, Curacne) w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Tetracycliny, ziele dziurawca, nagietek, skrzyp w ciągu ostatnich 2 tygodni
 • Ciąża, karmienie piersią

 Zalecenia po zabiegu:

 • Po zabiegu można normalnie myć skórę wodą i mydłem
 • Skórę można schładzać za pomocą żeli chłodzących (ColdPack)
 • Przez pierwsze dwa dni po zabiegu należy unikać urazów takich jak gorąca kąpiel, masaż, otarcia
 • Jeżeli obrzęk (szczególnie pod oczami) utrzymuje się dłużej wskazane jest stosowanie okładów (np. ze świetlika)
 • Przeciwskazane jest opalanie miejsca po zabiegu przez co najmniej 4 tygodnie, stosować kremy z filtrem (50SPF)
 • W przypadku jakichkolwiek dolegliwości, powikłań należy pilnie skontaktować się z lekarzem prowadzącym i ściśle stosować się do jego zaleceń

Euroklinika prowadzi sprzedaż wyrobów uciskowych firmy MEDI oraz SIGVARIS Pończochy uciskowe wspomagają leczenie żylaków nóg. Żylaki kończyn dolnych powodują puchnięcie i ból, a noszenie właściwie dobranych pończoch uciskowych poprawia krążenie krwi oraz limfy, a więc zapobiega powstawaniu żylaków.

Cennik drobnych zabiegów laserowych dostępny na stronie http://www.euroklinika-estetyka.pl/cennik-uslug-medycznych.html

Cennik

Konsultacja chirurga naczyniowego

150 zł

Badanie USG-Doppler (naczyń)

150 zł

Badanie USG- Doppler (naczyń) z poradą specjalisty

300 zł

Skleroterapia - usuwanie "pajączków"

250 zł

Laserowe wewnątrzżylne leczenie żylaków kończyny dolnej EVLT

3100 zł

Usunięcie szwów, opatrunek

50 zł

Masaż aparatem BOA

30 zł

Chirurgia Naczyniowa Oddziały zabiegowe

W oddziale chirurgii naczyniowej przeprowadzane są głównie zabiegi z zakresu leczenia operacyjnego naczyń krwionośnych kończyn dolnych oraz odbytu.
Zobacz również