Zabiegi
Strona główna » Poradnie Specjalistyczne » Zabiegi » operacje żylaków nóg metodą tradycyjną

operacje żylaków nóg metodą tradycyjną

MINIFLEBEKTOMIA to nowoczesna operacja żylaków kończyn dolnych, polegająca na usunięciu chorobowo zmienionych żył za pomocą specjalnych haczyków chirurgicznych - Varady, poprzez 1-2 mm nacięcia skóry. Mikronacięcia nie wymagają szycia skóry, co pozwala na uzyskanie dobrego efektu estetycznego i powrót do codziennej aktywności w ciągu kilku dni po zabiegu.
 
SAFENEKTOMIA, stripping to chirurgiczne usuwanie dużych niewydolnych pni żylnych za pomocą sondy wprowadzonej do wnętrza naczynia. Zabieg wykonywany jest w trybie chirurgii jednego dnia w znieczuleniu z asystą anestezjologa co zapewnia pacjentowi bezpieczeństwo i komfort zabiegu. Usunięcie niewydolnego pnia żylnego może powodować powstanie krwiaka, który stopniowo znika w ciągu 2-3 tygodni. Jeżeli istnieje taka potrzeba, zabieg można rozszerzyć o miniflebektomię oraz o podwiązanie niewydolnych perforatorów żylnych. Kwalifikacja do zabiegu opiera się na badaniu przedmiotowym oraz badaniu usg metodą Dopplera, która pozwala na ocenę wydolności zastawek w ujściach żył odpiszczelowych.

Przygotowanie do zabiegu:

  • Konsultacja (telekonsultacja) anestezjologiczna na kilka dni przed zabiegiem
  • Leki zażywane na stałe na nadciśnienie i na serce zażyć planowo oraz zabrać ze sobą. Stosowanie leków przeciwcukrzycowych oraz wpływających na krzepliwość krwi musi być skonsultowane z lekarzem. Leki rozrzedzające i przecipłytkowe (polopiryna, Ticlo, Acenocumarol, Pradaxa, Xarelto) odstawić na 5 dni przed zabiegiem.
  • min 6 godzin przed zabiegiem nie jeść, a 4 godziny nie pić.
  • Dowód osobisty
  • Piżama, pantofle, okulary do czytania, jeśli Pacjent/ka używa.
  • Wyniki badań: morfologia, INR, APTT-czas KK, sód, potas, Grupa krwi (oryginał wyniku laboratoryjnego), EKG - po 40-tym roku życia. Pobieranie badań laboratoryjnych Euroklinika ul. Żółkiewskiego 40 pon-pt 8:00-9:30 - po wcześniejszym umówieniu.
  • Przewidywany czas pobytu na oddziale ok 3-4 godz.Wyznaczona godzina zabiegu może ulec przesunięciu ponieważ czas trwania zabiegu u każdego pacjenta jest indywidualny i trudny do przewidzenia

Cennik

Kwalifikacja do zabiegu wraz z badaniem przepływu żył USG Doppler

300 zł

SAFENEKTOMIA Operacja żylaków kończyn dolnych ze znieczuleniem (możliwość wykonania zabiegu w ramach ubezpieczenia w NFZ)

2 000 zł

MINIFLEBEKTOMIA Operacja żylaków kończyn dolnych ze znieczuleniem (możliwość wykonania zabiegu w ramach ubezpieczenia w NFZ)

1 800 zł

SAFENEKTOMIA z podwiązaniem perforatorów Operacja żylaków kończyn dolnych (możliwość wykonania zabiegu w ramach ubezpieczenia w NFZ)

2 500 zł

Pooperacyjna pończocha uciskowa

65 zł

Chirurgia Naczyniowa Oddziały zabiegowe

W oddziale chirurgii naczyniowej przeprowadzane są głównie zabiegi z zakresu leczenia operacyjnego naczyń krwionośnych kończyn dolnych oraz odbytu.
Zobacz również