E-rejestracja
Rejestracja tel.: 698 991 577
kom.: 698 991 577

Laryngologia

W EUROKLINICE wykonuje się diagnostykę i leczenie chorób nosa, uszu, gardła i krtani u dorosłych oraz dzieci . Zespół wykonuje szeroki zakres zabiegów z wykorzystaniem innowacyjnych metod operacyjnych.

Pacjenci mają możliwość poddania się najnowszym  metodom leczenia chrapania i obturacyjnych bezdechów sennych. Te bezpieczne i małoinwazyjne zabiegi polegają na wykonaniu korekcji plastycznej małżowin nosowych podniebienia oraz języczka. Do korekcji wykorzystana jest metoda termoterapii bipolarnej CELON ®. Dzięki użyciu bipolarnej elektrody uzyskuje się unikalny efekt koagulacji niskotemperaturowej (około 80°C) falami wysokiej częstotliwości o precyzyjnie ustalanym zakresie. Zabieg wykonuje się wprowadzając w tkanki specjalną końcówkę i pozostawiając ją na kilka sekund. Pacjenci poddani zabiegom tą techniką osiągają szereg korzyści:

  • optymalna koagulacja (eliminacja krwawienia),
  • śródmiąższowa forma terapii (nietknięta powierzchnia narządu, lokalne znieczulenie, minimalny dyskomfort),
  • elektroda bipolarna (nie ma elektrody neutralnej, nie ma przepływu prądu przez delikatne narządy głowy i szyi),
  • maksymalny komfort Pacjenta: po około 1 godzinie powrót do normalnych funkcji życiowych (dom, praca, itd.),
  • krótki czas zabiegu (około 30 min).

Wykonujemy również zabiegi laserowej kryptolizy migdałków podniebiennych , usunięcia migdałków gardłowych i podniebiennych, operacje przegrody nosa.

W każdym przypadku lekarz laryngolog przeprowadza kwalifikację do określonego zabiegu podczas konsultacji ambulatoryjnej. Po zakwalifikowaniu do zabiegu pacjentka odbywa konsultację anestezjologiczną podczas której anestezjolog określa rodzaj znieczulenia oraz informuje pacjentkę o szczegółach związanych z okresem okołooperacyjnym.

Euroklinika posiada umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na zabiegi z zakresu Oddziału Laryngologicznego.

Laryngologia Poradnie specjalistyczne

Zakres usług gabinetu laryngologicznego dla dzieci i dorosłych obejmuje m.in. diagnostykę i leczenie chorób nosa oraz zatok przynosowych.
Zobacz również