Zabiegi
Strona główna » Poradnie Specjalistyczne » Zabiegi » Zabiegi w zakresie nosa

Zabiegi w zakresie nosa

W Euroklinica wykonuje się kompleksową diagnostykę i leczenie chorób nosa, uszu, gardła i krtani. Zespół otolaryngologów zajmuje się leczeniem dzieci i dorosłych Pacjentów. Zespół wykonuje szeroki zakres zabiegów z wykorzystaniem innowacyjnych metod operacyjnych. Dzięki wprowadzaniu najnowszych technologii medycznych zespół specjalistów osiąga optymalny efekt terapeutyczny przy jak najmniejszej ingerencji chirurgicznej.
Pacjenci mają możliwość poddania się najnowszym  metodom leczenia chrapania i obturacyjnych bezdechów sennych. Te bezpieczne i małoinwazyjne zabiegi polegają na wykonaniu korekcji plastycznej małżowin nosowych podniebienia oraz języczka.

Operacje z użyciem techniki Celon

 • przerost nasady języka
 • przerost języczka
 • nadmiernie wiotkie i wydłużone podniebienie miękkie
 • przerost i obrzęk małżowin nosowych (naczynioruchowy nieżyt nosa)
 • przerost migdałków podniebiennych
 • polipy nosa

Kryptoliza migdałków podniebiennych
Przerośnięte migdałki podniebienne bardzo często stanowią istotny problem, wiążą się z częstszymi infekcjami w wieku dziecięcym, a w przypadku ich znacznego przerostu mogą prowadzić do zaburzeń w procesie oddychania. Ponadto częste stany zapalne migdałków podniebiennych predysponują do tworzenia się tzw. kamieni migdałkowych, czyli czopów retencyjnych złożonych z resztek pożywienia, obumarłych komórek, drobnoustrojów bytujących w okolicy jamy ustnej i tylnej ściany gardła odkładających się w kryptach migdałków podniebiennych. Mogą powodować wiele nieprzyjemnych następstw, takich jak częstsze zachorowanie na infekcje górnych dróg oddechowych, czy bolesność i uczucie ciała obcego w gardle. Dodatkowo mogą być przyczyną halitozy, czyli cuchnącego oddechu, z którym bardzo trudno sobie poradzić. Sposobem na skuteczne pozbycie się problemu jest zabieg kryptolizy migdałków. 

Na czym polega zabieg?
Zabieg polega na spłyceniu, zamknięciu krypt migdałków podniebiennych u osób, u których zalega w kryptach biała treść zastoinowa, będąca przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust.

Kryptolizę laserową przeprowadza się po miejscowym znieczuleniu lidokainą. Działanie lasera ablacyjnego CO2 powoduje uszkodzenie błony śluzowej migdałka. Wywołane laserem uszkodzenie śluzówki powoduje jej złuszczenie się, przebudowę i powstanie blizn, które pociągając powierzchowną jej warstwę powodują otwarcie krypt i ewakuację zalegającej treści. Głębokość zabiegu zależy od głębokości krypt. Zabieg trwa około 30 minut i nie wymaga hospitalizacji. Powikłania występują rzadko. Należą do nich krwawienie i dolegliwości bólowe.\

Zabiegi w zakresie nosa

 • Plastyka przegrody nosa
 • Plastyka przegrody nosa z operacją zatoki
 • Plastyka przegrody nosa z operacją zatoki z usunięciem polipów nosa (ethmoidectomia- FESS)
 • Usunięcie polipów nosa i zmniejszenie małżowin metoda Celon w zn. miejscowym
 • Usunięcie zmiany w nosie np.. brodawki
 • Ablacja przegrody nosa w zn. miejscowym
 • Ablacja przegrody nosa w zn. ogólnym
 • Elektrokoagulacja naczyń krwionośnych nosa
 • Elektrokoagulacja naczyń krwionośnych nosa w zn. ogólnym
 • Nastawienie złamanego nosa w znieczuleniu ogólnym
   

 

 

Cennik

Plastyka przegrody nosa

3300 zł

Plastyka przegrody nosa z operacją zatoki

3850 zł

Plastyka przegrody nosa z operacją zatoki z usunięciem polipów nosa (ethmoidectomia- FESS)

4800 zł

Usunięcie polipów nosa i zmniejszenie małżowin metoda Celon w zn. miejscowym

1900 zł

Usunięcie zmiany w nosie np.. brodawki

520 zł

Ablacja przegrody nosa w zn. miejscowym

880 zł

Ablacja przegrody nosa w zn. ogólnym

1150 zł

Elektrokoagulacja naczyń krwionośnych nosa

450 zł

Elektrokoagulacja naczyń krwionośnych nosa w zn. ogólnym

750 zł

Nastawienie złamanego nosa w znieczuleniu ogólnym

990 zł

Laryngologia Oddziały zabiegowe

W Euroklinice wykonuje się kompleksową diagnostykę i leczenie chorób nosa, uszu, gardła i krtani. Zespół otolaryngologów zajmuje się leczeniem dzieci i dorosłych Pacjentów. Zespół wykonuje szeroki zakres zabiegów z wykorzystaniem innowacyjnych metod operacyjnych. Dzięki wprowadzaniu najnowszych technologii medycznych zespół specjalistów osiąga optymalny efekt terapeutyczny przy jak najmniejszej ingerencji chirurgicznej.
Zobacz również