E-rejestracja
Rejestracja tel.: 698 991 577
kom.: 698 991 577

Gastroenterologia

W ramach Oddziału Gastroenterologicznego wykonywane są endoskopie diagnostyczne górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Badania w warunkach pełnego komfortu, wykonują doświadczeni specjaliści.

  • Gastroskopia jest metodą diagnostyczną dzięki której lekarz przy pomocy endoskopu może obejrzeć górny odcinek przewodu pokarmowego tj.: przełyk, żołądek i dwunastnicę. W trakcie gastroskopii można pobrać wycinki do badania histopatologicznego. Endoskop to giętki przewód zaopatrzony w źródło światła i minikamerę przekazującą obraz z wnętrza ciała na monitor. W trakcie gastroskopii możliwe jest pobranie wycinków do badania

Gastroskopia wykonywana jest przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu chorób przewodu pokarmowego. W poradni i pracowni endoskopowej przyjmują specjaliści chorób wewnętrznych i gastroenterologii.

  • Kolonoskopia to badanie polegające na oglądaniu wnętrza jelita grubego. Polega ono na wprowadzeniu przez odbyt specjalnego giętkiego wziernika zakończonego minikamerą. Następnie oglądamy obraz widoczny na monitorze. Do tego celu służy giętki instrument zwany kolonoskopem. Podczas tego badania możliwe jest pobranie wycinków do badania histopatologicznego, a także wykonanie niektórych zabiegów np: usuwanie polipów.

Kolonoskopia wykonywana jest przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu chorób przewodu pokarmowego. W poradni i pracowni endoskopowej przyjmują specjaliści chorób wewnętrznych i gastroenterologii oraz chirurgii ogólnej.

W Euroklinice jest możliwość wykonania badania w znieczuleniu anestezjologicznym.

W każdym przypadku lekarz przeprowadza kwalifikację do określonego zabiegu podczas konsultacji ambulatoryjnej. Po zakwalifikowaniu do zabiegu pacjent odbywa konsultację anestezjologiczną podczas, której anestezjolog określa rodzaj znieczulenia oraz informuje pacjenta o szczegółach związanych z okresem okołooperacyjnym.

Gastroenterologiczna Poradnie specjalistyczne

Diagnostyka i leczenie chorób przewodu pokarmowego: przełyku, żołądka, jelita cienkiego, jelita grubego, wątroby, trzustki u dzieci i dorosłych.
Zobacz również