Zabiegi
Strona główna » Poradnie Specjalistyczne » Zabiegi » Polipektomia - usuwanie polipów jelita grubego

Polipektomia - usuwanie polipów jelita grubego

Polipekto mia jest zabiegiem wycięcia polipa z wykorzystaniem endoskopu (endoskopowa elektroresekcja pętlą diatermiczną).
Zastosowanie techniki endoskopowej zmniejsza możliwość wystąpienia powikłań operacyjnych, najczęściej nie wywołuje żadnych dolegliwości bólowych i nie wymaga głębokiej narkozy. Nie bez znaczenia jest również fakt braku blizny na skórze oraz szybki powrót do normalnej aktywności życiowej po zabiegu. Badanie wykonywane jest sprzętem specjalnie dekontaminowanym wg ogólnie przyjętych zasad, co zmniejsza do minimum ryzyko zainfekowania chorego.
Przeprowadzenie zabiegu Po odpowiednim przygotowaniu badanego odcinka przewodu pokarmowego i ocenie możliwości technicznych dokonania zabiegu, zarzuca się pętlę na szypułę polipa i przepalają, prze puszczając przez pętlę prąd elektryczny. Następnie wyjmuje się polipa i przesyła się go do oceny mikroskopowej. Możliwe jest również stopniowe odpalanie główki, zwłaszcza większego po lipa, techniką „kęsową". Należy podkreślić, że zabiegi te są nie-bolesne.

Badanie wykonuje się po odpowiednim przygotowaniu polegającym na oczyszczeniu z resztek pokarmowych jelita za pomocą doustnie podawanych środków przeczyszczających.
Przed umówieniem terminu zabiegu wymagana jest konsultacja u lekarza który będzie wykonywał badanie kolonoskopii celem kwalifikacji do badania i znieczulenia oraz zaleceń stosowania środka przeczyszczającego.
Na konsultację oraz na zabieg wskazane jest przyniesienie i pokazanie lekarzowi posiadanej dokumentacji medycznej (np. kart wypisowych z leczenia szpitalnego, opisów poprzednio wykonanych badań endoskopowych)

Polipektomia wykonywana jest przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu chorób przewodu pokarmowego. Zabieg wykonują  specjaliści chorób wewnętrznych i gastroenterologii oraz chirurgii ogólnej.

Wyznaczona godzina zabiegu może ulec przesunięciu, ponieważ czas trwania kolonoskopii z polipektomią u każdego pacjenta jest indywidualny i trudny do przewidzenia.
 

Cennik

Konsultacja do badania kolonoskopii/polipektomii

150 zł

Kolonoskopia diagnostyczna bez kosztów badania hist.-pat. (możliwość wykonania zabiegu w ramach ubezpieczenia w NFZ)

500 zł

Kolonoskopia zabiegowa z polipektomią bez kosztów badania hist.-pat. (możliwość wykonania zabiegu w ramach ubezpieczenia w NFZ)

700 zł

Znieczulenie anestezjologiczne do badań diagnostycznych

250 zł

Badanie wycinków histopatologia [1 butelka]

60 zł

Badanie wycinków histopatologia [kolejna butelka]

40 zł

Chirurgia ogólna Oddziały zabiegowe

W oddziale chirurgii ogólnej prowadzona jest diagnostyka i leczenia chorób jamy brzusznej, naczyń, w tym kończyn dolnych, różnego rodzaju zmian skórnych oraz nowotworów.
Zobacz również