Zabiegi
Strona główna » Poradnie Specjalistyczne » Zabiegi » Operacje żylaków nóg metodą tradycyjną

Operacje żylaków nóg metodą tradycyjną

Safenektomia , Stripping to chirurgiczne usuwanie dużych niewydolnych pni żylnych za pomocą sondy wprowadzonej do wnętrza naczynia. Zabieg wykonywany jest  w trybie chirurgii jednego dnia w znieczuleniu z asystą anestezjologa co zapewnia pacjentowi bezpieczeństwo i komfort zabiegu.  Stripping  wymaga cięcia w pachwinie i na goleni, a usunięcie niewydolnego pnia żylnego powoduje powstanie krwiaka, który stopniowo znika się w ciągu 2-3 tygodni. Jeżeli istnieje taka potrzeba, zabieg można rozszerzyć o miniflebektomię oraz podwiązanie niewydolnych perforatorów żylnych.

Miniflebektomia to nowoczesna i małoinwazyjna operacja żylaków kończyn dolnych, polegająca na usunięciu chorobowo zmienionych żył za pomocą specjalnych haczyków chirurgicznych, poprzez 1-2 milimetrowe nacięcia skóry. Mikronacięcia nie wymagają szycia skóry, co pozwala na uzyskanie dobrego efektu estetycznego i powrót do codziennej aktywności w ciągu kilku dni po zabiegu. Zabieg jest wykonywany w trybie chirurgii jednego dnia w znieczuleniu z opieką anestezjologiczną, co zapewnia pacjentowi bezpieczeństwo i komfort zabiegu.
 

Cennik

Kwalifikacja do zabiegu wraz z badaniem przepływu żył USG Doppler

300zł

SAFENEKTOMIA Operacja żylaków kończyn dolnych ze znieczuleniem (możliwość wykonania zabiegu w ramach ubezpieczenia w NFZ)

2000 zł

MINIFLEBEKTOMIA Operacja żylaków kończyn dolnych ze znieczuleniem (możliwość wykonania zabiegu w ramach ubezpieczenia w NFZ)

1800 zł

SAFENEKTOMIA z podwiązaniem perforatorów Operacja żylaków kończyn dolnych (możliwość wykonania zabiegu w ramach ubezpieczenia w NFZ)

2500 zł

Pooperacyjna pończocha uciskowa

65 zł

Chirurgia ogólna Oddziały zabiegowe

W oddziale chirurgii ogólnej prowadzona jest diagnostyka i leczenia chorób jamy brzusznej, naczyń, w tym kończyn dolnych, różnego rodzaju zmian skórnych oraz nowotworów.
Zobacz również